Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 

 

 
 pzrs a  Notatka z obserwacji przebiegu
Długodystansowych Mistrzostw Polski w Radioorientacji Sportowej
w dniach 18 – 19.04.2008 r. w okolicy Chojnic

1) Organizator zawodów WKS Chojnice
2) Kierownik zawodów Ryszard Ciesielski (prezes WKS Chojnice)
3) Sędzia Główny - Leszek Stankiewicz
4) W zawodach startowało 40 zawodników z 10 klubów (Bielskie SRS, Tczewskie SRS, WKS „Flota”, EKO „Gryf”, MKS „Pogoń”, MUKS „Junior”, UKS „Azymut”, UKS „Lis”, UKS „Błyskawica” i PZK Bydgoszcz).
   
  Alfred Kupiec
   Sekretarz Generaln PZRS

 

 
Zawody przebiegały zgodnie z założonym harmonogramem i bez opóźnień czasowych. Na podkreślenie zasługuje sprawna praca biura zawodów - przyjęcie zawodników, zakwaterowanie i organizacja wyżywienia. Uroczystości rozpoczęcia i zakończenia mistrzostw odbyły się na stadionie miejskim, z udziałem przedstawi- cieli władz miasta. Burmistrz Chojnic ufundował wszystkim zwycięzcom ( od I do III miejsca) upominki w cenie od 30 do 50 zł, które na zakończenie zawodów wręczył osobiście.

Mankamentami, które nie miały wpływu na przebieg zawodów były:
a) ustalenie stawek ekwiwalentu za pracę sędziego, jak przewiduje taryfikator,
b) brak jednoznacznego określenia w "Przepisach Zawodów PZRS" możliwości zakwalifikowania juniora do kategorii wiekowej seniora.

Wnioski:
1) Sędziom, którzy otrzymali ekwiwalent niższy od przewidzianego w taryfikatorze, wyrównać niedobór w najbliższych zawodach, w których będą ponownie sędziować.
2) Określić jednoznacznie kategorię wiekową seniora, do której mogą być zakwalifikowani juniorzy.
 
powrot